Poradniki do pobrania

przeszczep

Więcej
2012/11/07 19:36 #2 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: przeszczep

mimo ,że kupiłem sobie na ebay proteze to i tak protetyk stwierdzi że jest do kitu, i wciska mi swoje elementy, a jak nie to za sam lej zawołał 7 tys.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. zwykły lej z żywicy


Piotr, nie wiem jakie kolano kupiles (moge Ci opisac wlasciwosci, jezeli powiesz jakie i jezeli to kolanao akurat znam - testowalem dla UKM wiele roznych kolan).
Natomiast nie pozwol szantazowac sie Twojemu protetykowi. 7 tysiecy to niemal 1.800 Euro.
Wysoka suma.
Zapytaj o kosztorys innych protetykow w okolicy. Ewentualnie pomysl o zrobieniu leja dalej (nie wiem, w jakim regionie mieszkasz) od domu (chocby Otrocentrum w Warszawie). Pozostaja tez protezownie zagraniczne. Niemcy czy Austria bylyby pewnie zadrogie, ale np. Czechy. Podobno protetyka jest tam na bardzo wysokim poziomie i jest jednoczesnie duzo tansza niz na zachodzie Europy.
To nie jest sprawdzona wiadomosc, ale w sporcie, ktory uprawiam Czesi sa jedynymi z bylych "demoludow", a ich zawodnicy wcale nie sprawiaja wrazenia szczegolnie zamoznych.

I jeszcze jedno. Bedzie tylko lepiej. Wierz doswiadczonym amputantom ;-) Mialem wiele trudnosci (bole, obtarcia, niepasujace leje itp.) na poczatku. Dzis, 8 lat po wypadku nawet nie pamietam, jak zyje sie majac 2 nogi :-)

Trzymaj sie. m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/07 15:38 #3 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: przeszczep

Witaj Piotrze.
My mieliśmy podobne doświadczenia medyczne, jak ty. Lekarz, który operował mojego chłopaka zaraz po wypadku (a to był sam ordynator) stwierdził, że to jego drugi taki przypadek w życiu. Na moje pytanie o rehabilitację, stwierdził, że tu nie ma co rehabilitować. Jak zapytałam sie o przeczep to stwierdził, że to bajki i opowiadania z babskich gazet. Jednym słowem porażka. Teraz mieszkamy u mnie i biegamy po różnych specjalistach. Też zdarzają się śmieszne przypadki, np. jeden ortopeda jak nas zobaczył, to od razu stwierdził, że on nie ma doświadczenia w amputacjach bo u nas nie ma rolnictwa, pośmialiśmy się i poszliśmy do innego fachowca. Byliśmy w Reptach, ażeby porozmawiać na temat oprotezowania i powiem ci, że wróciliśmy bardzo rozczarowani. Teraz przymierzamy się do wyjazdu do Trzebnicy (tam, gdzie wykonują przeszczepy rąk) i zobaczymy co z tego wyniknie. Nie ukrywam, że dużo sobie obiecuję w związku z tym wyjazdem.
Nie jest nam łatwo, czasami poruszamy się jak dziecko we mgle. Tony formalności, ciągłe bieganie po lekarzach, brak pieniędzy, dołki i dołeczki psychiczne z tym się borykamy na co dzień. Ale nie poddajemy się, będzie dobrze. Ty także się nie poddawaj. Dzisiaj przeszczepiają ręce, a jutro pewno będą nogi. Powodzenia.

Tak jak w Waszym przypadku to , probujcie może sie udać , takich przeszczepow było 8 na świecie , a 4 w polsce, jest szansa...pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/07 15:35 #4 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: przeszczep
hmm, Marti boisz się bólu i niewiele bys zyskala? może i boli ale jest szansa na normalne zycie , nie walka o protezy i fundusze na nie. Ja dzziś sie dowiedziałeem że mimo ,że kupiłem sobie na ebay proteze to i tak protetyk stwierdzi że jest do kitu, i wciska mi swoje elementy, a jak nie to za sam lej zawołał 7 tys.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. zwykły lej z żywicy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/07 07:25 #5 przez Joanna1
Joanna1 odpowiedział w temacie: Re: przeszczep
Witaj Piotrze.
My mieliśmy podobne doświadczenia medyczne, jak ty. Lekarz, który operował mojego chłopaka zaraz po wypadku (a to był sam ordynator) stwierdził, że to jego drugi taki przypadek w życiu. Na moje pytanie o rehabilitację, stwierdził, że tu nie ma co rehabilitować. Jak zapytałam sie o przeczep to stwierdził, że to bajki i opowiadania z babskich gazet. Jednym słowem porażka. Teraz mieszkamy u mnie i biegamy po różnych specjalistach. Też zdarzają się śmieszne przypadki, np. jeden ortopeda jak nas zobaczył, to od razu stwierdził, że on nie ma doświadczenia w amputacjach bo u nas nie ma rolnictwa, pośmialiśmy się i poszliśmy do innego fachowca. Byliśmy w Reptach, ażeby porozmawiać na temat oprotezowania i powiem ci, że wróciliśmy bardzo rozczarowani. Teraz przymierzamy się do wyjazdu do Trzebnicy (tam, gdzie wykonują przeszczepy rąk) i zobaczymy co z tego wyniknie. Nie ukrywam, że dużo sobie obiecuję w związku z tym wyjazdem.
Nie jest nam łatwo, czasami poruszamy się jak dziecko we mgle. Tony formalności, ciągłe bieganie po lekarzach, brak pieniędzy, dołki i dołeczki psychiczne z tym się borykamy na co dzień. Ale nie poddajemy się, będzie dobrze. Ty także się nie poddawaj. Dzisiaj przeszczepiają ręce, a jutro pewno będą nogi. Powodzenia.

Joanna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/06 16:27 #6 przez Marti
Marti odpowiedział w temacie: Re: przeszczep
ja bym się chyba nie zdecydowała, za dużo bym nie zyskała, a każda operacja jest bolesna, poza tym przeszczep może się nie przyjąć i okazałoby się, że wszystko na marne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/06 12:33 #7 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: przeszczep
tak to ten sam przypadek, ale u nas z tego co wiem to nie tak łatwo się zakwalifikować na przeszczep...mam protezę więc będa pod uwage brać pacjentów bez mozliwości protezowania, z krótkim kikutem , tak jak u mnie to trohce dłużej mogli wyrownać i robil to chirurg , który ...właściwie to robił to pierwszy raz w życiu...potem dopiero się dowiedzialem, jak wychodzilem ze szpitala, nie wiedzieli na temat amputacji i rehabilitacji nic!!! Gdy na obchodzie pytałem lekarzy , o różne sprawy , zmieniali temat ...pytalem jak to ćwiczyć , to mi odpowiadali , że teraz jest tyle fundacji , że mi protezę fundacja zasponsoruje!!! Rehabilitant to próbował mnie zdolować , mówiąc że całe życie sobie teraz spier..., wprowadzili mi zakażenie do rany, ech szkoda slów...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.519 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art